Ogólnopolska Konferencja „Akty stanu cywilnego a praktyka notarialna”

Fundacja Instytut Naukowy im. Prof. Józefa Litwina, Fundacja Polski Instytut Notarialny, Katedra Postępowania Cywilnego II na Wydziale Prawa i Administracji UŁ oraz Wydawnictwo C.H.Beck zapraszają na Ogólnopolską Konferencję „Akty stanu cywilnego a praktyka notarialna”, która odbędzie się 9 czerwca 2022 roku w godzinach 10:00-16:00 w formule online – za pośrednictwem aplikacji Beck Akademia.

Konferencja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na znaczenie aktów stanu cywilnego dla pewności obrotu prawnego – omówione zostaną zagadnienia dotyczące zakresu i formy zamieszczanych w tym rejestrze danych oraz zasady dotyczące zmiany treści aktu stanu cywilnego, tak przez kierownika urzędu stanu cywilnego, jak i przez sąd.

Przybliżona zostanie problematyka dostępu do aktów stanu cywilnego oraz kwestie międzynarodowe łączące się z rejestracją stanu cywilnego. Osobny panel poświęcony będzie aktom stanu cywilnego w praktyce notarialnej, w szczególności zaś w kontekście czynności notarialnych dotyczących nieruchomości, ale również notarialnego poświadczeniu dziedziczenia i europejskiego poświadczenia spadkowego.

Szczegóły:

09 cze - 09 cze

Time:

10:00AM - 4:00PM

Location:

online

Event Type:

Organized By:

Fundacja Instytut Naukowy im. Prof. Józefa Litwina, Fundacja Polski Instytut Notarialny, Katedra Postępowania Cywilnego II na Wydziale Prawa i Administracji UŁ, Wydawnictwo C.H.Beck

Udostępnij: